ART / Etchings etc / Dry point 13899478
nr 1389 9478
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Sixten Haage (b. 1926), Sweden. Industrifasad. Signed, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), dated -78. Sheet: 59x69 cm, unframed,
DRY POINT, Sixten Haage (f. 1926), Sverige. Industrifasad. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), daterad -78. Bladets mått: 59x69 cm, oramat löst blad
300
SEK 250
Monday April 5 2021
at 19:18:13
150 kr
200 kr
Sixten Haage
Read more about Sixten Haage